nhp
15 اسفند 1401 - 17:44

۱۰۰ زندانی نیازمند از زندان مرکزی مشهد آزاد شدند

مشهد ـ مدیرکل زندان‌های خراسان رضوی گفت: در پویش عید تا عید، از ولادت حضرت علی (ع) در ماه رجب تا ولادت امام زمان (عج) در نیمه شعبان ۳۰۰ نفر از محکومین زندان مرکزی مشهد آزاد شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید سرباز جانفدا ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به فرارسیدن اعیاد با برکت ماه رجب و شعبان در نتیجه تعامل و همکاری زندان مرکزی مشهد، ستاد دیه و حوزه مددکاری، ویژه برنامه عید تا عید در زندان مرکزی مشهد با برنامه ریزی جامع و تجمیع تمام ظرفیت‌های موجود از ولادت حضرت علی (ع) در ۱۳ رجب تا ولادت امام زمان (عج) در نیمه شعبان اجرا شد.

مدیرکل زندان‌های خراسان رضوی ضمن گفت: در پویش عید تا عید ۳۰۰ زندانی حکم آزادی خود را دریافت کردند که از این تعداد ۱۰۰ نفر در جشن بزرگ ولادت ولی عصر (عج) که درزندان مرکزی مشهد برگزار شد با بدرقه خدام حرم مطهر و زیر سایه پرچم بارگاه منور رضوی از زندان آزاد شدند.

وی بیان کرد: در طرح عید تا عید زندان مرکزی مشهد ۷۰ نفر با اعمال ارفاقات قضائی، ۱۰۰ نفر با مشارکت ستاد دیه استان و ۱۳۰ نفر نیز با کمک خیرین و گذشت شکات از زندان آزاد شدند که برای آزادی زندانیان جرایم مالی ۴۵ میلیارد ریال کمک بلاعوض توسط ستاد دیه و ۱۲ میلیارد ریال نیز توسط خیرین پرداخت شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1077341